ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ МІЖНАРОДНОГО МОЛОДІЖНОГО ОГЛЯД-КОНКУРСУ ARCHІVІSІON 2016

1. Загальні положення
1.1. Організаторами огляд-конкурсу виступають компанія КНАУФ, Національний Союз архітекторів України за підтримки громадських, державних та приватних установ і організацій.
1.2. Огляд-конкурс є відкритим.
1.3. До участі в огляд-конкурсі запрошуються особи у віці до 35 років: архітектори, дизайнери, цивільні інженери, конструктори, а також проектні групи. До груп можуть бути залучені студенти й/або дипломовані фахівці. Також приймаються заявки від міждисциплінарних груп. Кількість проектів на одного учасника або групу не обмежена.
1.4. Участь в огляд-конкурсі безкоштовна.
1.5. Мета огляд-конкурсу: виявити і відзначити з представлених робіт проекти (інтер'єрів та їх деталей, будівель і споруд, територій), які найбільш точно і комплексно відображають якісне поліпшення середовища проживання шляхом її перетворення за допомогою технологічних рішень компанії KNAUF і партнерів конкурсу.
1.6. Основним завданням огляд-конкурсу є відповіді на питання:
- Чому необхідні перетворення простору?
- Як зробити середовище проживання комфортної?
- Як, застосовуючи передові будівельні матеріали і технології, досягти максимального естетичного, функціонального, економічного, соціального ефекту від реалізації проекту?
1.7. Об'єкт проектування вибирають конкурсанти. Предметом розгляду огляд-конкурсу є твори у вигляді проектів. Конкурсантам пропонується розробити проекти, які пов'язані зі створенням або перетворенням інтер'єрів, будівель і споруд, архітектурних ансамблів, кварталів.
1.8. При проектуванні обов'язково застосування технологій компанії KNAUF і партнерів конкурсу. Бібліотека матеріалів, елементів, технологій розміщена на сайті конкурсу.
1.9.  В огляд-конкурсі не можуть брати участь члени журі.
1.10. Учасники, заявляючи про свою участь у конкурсі, тим самим приймають його умови й вимоги, а також згодні з тим, що оцінка журі є остаточною й оскарженню не підлягає.
2. Тема конкурсу та номінації
2.1. Тема огляд-конкурсу ARCHІVІSІON-2016: Перетворення простору в комфортне середовище. Девіз огляд-конкурсу ARCHІVІSІON-2016: Від деталей до контекстів.
2.2.
Об'єкти проектування: інтер'єри та його елементи, будівлі, споруди та їх комплекси, території з новою або зі сформованою забудовою
- Як, застосовуючи передові будівельні матеріали й технології, досягти максимального соціального й економічного ефекту від реалізації проекту?
2.3. Номінації огляд-конкурсу ARCHІVІSІON-2016:
2.3.1. Інтер'єр (проекти житлових, громадських і промислових приміщень; проекти меблів, світильників, інших предметів і елементів декору; проекти реконструкції, реставрації).
2.3.2. Будівлі та споруди (проекти котеджів і особняків, багатоквартирних будинків; проекти будівель і споруд освіти, культури, спорту, адміністративних, інших проекти громадські будівлі і споруди; торговельні комплекси, виробничі будівель і споруд, заправних станцій і т.д.).
2.3.3. Перетворення території (проекти груп будівель і / або споруд, ансамблів, кварталів; проекти ревалоризації, ревіталізації території, на якій знаходиться група будівель, включаючи розвиток прилеглих територій загального користування).
2.4. Для розкриття теми конкурсу пропонується використовувати такі види проектування:
- Дизайн інтер'єру (наприклад, дизайн житлового або громадського інтер'єру) і / або створення елементів / предметів інтер'єру (наприклад, предметів інтер'єру: світильників, меблів (вбудованої або окремо стоїть);
- Проектування нового або реконструкція існуючої будівлі або споруди (наприклад, проектування індивідуального або багатоквартирного житлового будинку; реконструкція домоволодіння із застосуванням нового будівництва і благоустроєм території);
- Проектування груп будівель і / або споруд, ансамблів, кварталів та / або ревалоризація, ревіталізація території, на якій знаходиться група будівель, включаючи розвиток прилеглих територій загального користування (наприклад, реконструкція групи домоволодінь із застосуванням нового будівництва житлових, офісних, торгових та інших будівель , споруд і приміщень; ревіталізація промислової території; ревалоризація історичної забудови і т.д.);

3. Журі
3.1. Журі визначається оргкомітетом із провідних архітекторів, почесних гостей і організаторів у кількості 7 осіб.
3.2. Журі обирає зі свого складу голову журі.
3.3. Рішення журі приймається шляхом голосування по кожному об'єкту. Рішення приймається більшістю голосів та є остаточними. При рівній кількості голосів вирішальним є голос голови журі.
3.4. Критерії оцінювання конкурсних робіт: містобудівна, функціональна, конструктивна, художньо-образна виразність; відповідність меті, завданням і вимогам конкурсу; соціальна вага; оригінальність і новизна ідей, пропозиція нових технічних рішень, енергозберігаючих, екологічних технологій у всіх функціональних об'єктах забудови; підвищення цінності забудови й т.п.
4. Визначення переможців:
4.1. Журі розглядає представлені роботи двічі: перший розгляд формує short-lіst до 30-ти фіналістів (по 10 в кожній номінації), друге (підсумкове) - визначає переможців. Підсумкове рішення журі оформляється у вигляді протоколу, в якому зазначаються результати голосування і розподіл нагород.
4.2. Підсумкове рішення журі про нагородження переможців доводиться до всіх учасників
огляд-конкурсу через сайт конкурсу, повідомленням на сайті НСАУ та через професійні засоби масової інформації.
4.3. Із поданих на конкурс студентських проектів компанія KNAUF обирає три роботи, які найбільш повно й органічно відображають технології KNAUF. Ці роботи будуть відзначені спеціальними призами.
5. Призи
5.1. У огляд-конкурсі встановлені грошові призи за перемогу в кожній з номінацій.
5.2. Три спеціальні призи від компанії KNAUF (нагороджуються 1-2 учасника від проектної групи).
5.3. Додаткові призи від компаній-партнерів конкурсу.
5.4. Всі проекти, відібрані журі й такі, що увійшли в short-lіst, друкуються на планшетах й
експонуються організаторами, публікуються на сайті фестивалю й партнерів.
5.5. Кращі проекти публікуються в каталозі фестивалю та у друкованих виданнях-партнерах конкурсу.
5.6. Також проекти будуть представлені широкій громадськості й партнерам з метою можливої подальшої реалізації.
6. Склад проекту
6.1. Пояснювальна записка (із зазначенням номінації конкурсу, обсяг - 3000-5000 знаків, формат файлу - PDF).
6.1.1. Дослідження (наприклад, аналогії, аналіз ситуації, містобудівний аналіз, планувальна структура, сценарії перебування і т.п.)
6.1.2. Опис цілей і завдань проекту, інструментів реалізації.
6.1.3. Економіка проекту.
6.2. Проект
6.2.1. Повинні бути представлені обов’язково:
- 3-D модель / візуалізація;
- Схема розміщення, або функціональна схема, або генплан;
- Витяг з пояснювальної записки з обгрунтуванням застосування того чи іншого технологічного рішення з використанням матеріалів і систем компанії KNAUF і партнерів конкурсу;
- Фасади, розгортки, розрізи;
- Плани;
- Вузли, деталі.

6.2.2. За бажанням:
- розгортки;
- конструктивна схема;
- інтер'єри;
- експлікації, специфікації.
7. Оформлення конкурсного проекту
7.1. Розмір аркуша проекту – А-0, вертикальне компонування.
7.2. Проект розміщується на двох аркушах.
7.3. Запропонований розподіл поля планшетів умовний.
7.4. Оформлення планшетів для номінації «Інтер'єр».

7.5. Оформление планшетов для номинаций «Здания и сооружения» и «Преобразование территории».

7.6. Проекти подаються без вказівки авторства або позначок, за допомогою яких можна визначити авторів.
7.7. Обидва планшети й пояснювальна записка повинні мати девіз – шифр, який учасник отримує після реєстрації. Шифр, що складається із шестизначного номера й двох латинських букв, розміщується в правому верхньому куті аркуша.
7.8. Файли з проектом подаються у форматі PDF (зображення – із розподільчою здатністю 300 DPІ).
7.9. Проекти, що не відповідають умовам конкурсу, не будуть допущені до участі.
7.10. Після завершення огляд-конкурсу експозиційні матеріали стають власністю організаторів і використаються для проведення виставок і просування огляд-конкурсу.
7.11. Подаючи роботи на огляд-конкурс, автор (автори) у такий спосіб підтверджують право організаторів на часткову або повну публікацію або будь-яке інше використання твору, належним чином посилаючись на автора (авторів). При цьому авторське право, відповідно до законодавства України, залишається за кожним автором (авторами).
8. Регламент конкурсу 2016 року
8.1. Реєстрація конкурсного проекту відбувається шляхом оформлення заявки на сайті конкурсу.
8.2. Реєстрація (прийом заявок) - з 10 липня - 10 листопада 2016 року.
8.3. Останній термін прийняття робіт - 20 листопада 2016 року.
8.4. Оповіщення результатів, виставка та церемонія нагородження - орієнтовно 12-14 грудня 2016 року.
8.5. Проекти на огляд-конкурс учасники архівуютьв один файл та завантажубть на файлообмінник. Після чого ви відправляете нам на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. посиляння для завантаження вашої роботи).
8.6. Офіційний сайт огляд-конкурсу ARCHІVІSІON: www.archіvіsіon.com.ua

 (Залишайте свої коментарі, побажання і зауваження відразу під цим матеріалом)

 

Сохранить